The Blogging of Kara 475

Subtitle

Blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Posted by [email protected] on
https://squareblogs.net/donkeyocean5/kancelaria-upadlosc-konsumencka-pwt7
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://postheaven.net/heberthebert67/kancelaria-upadlosc-konsumencka
https://writeablog.net/porada-prawna643/kancelaria-upadlosc-konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Kiedy mogę ogłosić upadłość konsumencką?Badając fora o tematyce finansowej i pożyczkowej coraz to nagminniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym paragrafie postaram się rzucić odrobinę światła na przedmiotowe zagadnienie. W prostych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w rodzimym systemie prawnym, niemniej jednak do tej pory mogły z niej skorzystać tylko podmioty prowadzące firmę (np. spółki partnerskie). Obecnie (a dokładniej od końca grudnia 2009 r.) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Aczkolwiek, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi zrealizować wiele przesłanek. Po pierwsze trzeba uwidocznić, że jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych deklaracji - klasyczny przykład jednostek, które wzięły dużo zobowiązań i kwoty rat przewyższają pozyskiwane przychody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie należy wskazać, iż zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy wnoszeniu adekwatnego wniosku potrzebna jest fachowa wiedza. Wobec tego właściwym rozwiązaniem jest korzystanie ze wsparcia profesjonalnego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments